قیمت تور ارزان کرابی | تور ارزان قیمت و لحظه آخری کرابی | تور کرابی لحظه آخری  

منو
 

تاریخ تور

مقصد

قیمت

نام ایرلاین

درجه هتل

آژانسراهنمای سفر به کرابی تایلند

قیمت تور ارزان کرابی در ساحل دریای آندامان یکی از بکرترین مقصدهای گردشگری در قیمت تور ارزان تایلند است. زیبایی خیره‌کننده‌ی طبیعت در تور ارزان قیمت و لحظه آخری کرابی، میزبان هزاران گردشگر دوستدار طبیعت است. قیمت تور ارزان کرابی، در ساحل دریای آندامان، با وجود صخره‌های کارستی دیدنی و طبیعت بکر و جذاب، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در تور لحظه آخری ارزان تایلند است. اگر از علاقه‌مندان به مناظر بکر و ناب طبیعی هستید، بدون شک برای سفر در تور ارزان قیمت و لحظه آخری تایلند باید تور لحظه آخری و ارزان قیمت کرابی را انتخاب کنید. سواحل شنی سفیدرنگ، صخره‌های دیدنی، آبشارهای فوق‌العاده و هزاران جاذبه‌ی طبیعی زیبا و خاص دیگر در قیمت تور ارزان کرابی وجود دارد که هر علاقه‌مند به طبیعتی را راضی می‌کند.

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، شهر شلوغ کرابی هم هزاران جاذبه‌ی شهری برای گردشگران قیمت تور ارزان کرابی دارد. از نظر رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های هدیه و سوغات، هیچ کمبودی در قیمت تور ارزان کرابی وجود ندارد. راهنمای سفر به کرابی، شما را با بهترین جاذبه‌های این منطقه، هزینه‌های سفر و هر اطلاعاتی که برای سفر به قیمت تور ارزان کرابی نیاز دارید، آشنا می‌کند.

اطلاعات ضروری | آب‌و‌هوا | بهترین زمان برای سفر | هزینه‌های سفر | صرفه‌جویی در هزینه‌ها | جاذبه‌ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری در قیمت تور لحظه آخری ارزان کرابی تایلند

اختلاف ساعت با تهران

کرابی در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +7  قرار دارد و سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی

زبان تایلندی

واحد پول

بات تایلند

نوع برق شهری

۲۲۰ ولت/۵۰ هرتز (دوشاخه تایلندی، دوشاخه‌های نوع A, B, C, F)

کرابی

کرابی

کرابی

کرابی

کد کشور

۶۶+

شماره‌های اضطراری

پلیس: ۱۹۱

آمبولانس: ۱۶۶۹

آتشنشانی: ۱۹۹

پلیس گردشگری: ۱۱۵۵

جهت رانندگی

چپ

فرودگاه‌های بین‌المللی

فرودگاه بین‌المللی کرابی (KBV)

وضعیت آب‌ و‌ هوا در تور ارزان قیمت کرابی تایلند

آب و هوای قیمت تور ارزان کرابی، استوایی و در تمام طول سال گرم است. این منطقه یک فصل بارانی دارد که از مه تا اکتبر ادامه دارد. فصل خشک سال از دسامبر تا مارس ادامه دارد. در ماه مارس و به خصوص در آوریل، قبل از شروع مانسون، بارندگی افزایش می‌یابد و در ماه نوامبر هم مقدار بارندگی زیاد است به خصوص در نیمه‌ی اول ماه. در فصل خشک هم احتمال بارندگی وجود دارد به خصوص در ماه دسامبر که البته بعضی از آنها ممکن است بسیار شدید باشند.

دمای هوا تقریبا در تمام طول سال بسیار بالا است و میانگین دمای هوا به ندرت به زیر ۳۰ درجه می‌رسد. با این حال از دسامبر تا مارس، رطوبت هوا کمتر است. شب‌ها دمای هوا به ندرت به زیر ۲۰ درجه می‌رسد و معمولا این کاهش دما بیشتر در ماه‌های دسامبر تا مارس است. از فوریه تا آوریل، قبل از آغاز مانسون، دمای هوا کمی افزایش می‌یابد و در واقع این دوره‌ی زمانی گرم‌ترین زمان سال است. دمای هوا در این بازه‌ی زمانی تا ۳۵ درجه هم می‌رسد.  در نواحی ساحلی دمای هوا بهتر است و به خاطر نسیم‌های دریایی، این مناطق خنک‌تر می‌شوند. میانگین بارش سالانه‌ی باران در کرابی دو هزار میلی‌متر است.

بهترین زمان برای سفر به تور لحظه آخری ارزان کرابی تایلند

 

دیدنی های کرابی

 

بهترین زمان برای سفر به قیمت تور ارزان کرابی تایلند بین نوامبر تا مارس است که این فصل، فصل شلوغ گردشگری در قیمت تور ارزان کرابی تایلند است. از ژوئن تا اکتبر قیمت تور ارزان کرابی آب و هوایی بارانی با بارش‌های شدید را تجربه می‌کند به همین دلیل تعداد توریست‌های این منطقه کاهش پیدا می‌کند. در ادامه زمان‌های مختلف سفر به قیمت تور ارزان کرابی تایلند را بررسی می‌کنیم تا با کمک آن زمان مناسب را در نظر بگیرید.

از نوامبر تا اواسط مارس، این فصل خنک‌ترین فصل قیمت تور ارزان کرابی است و بعد از اتمام فصل بارندگی قرار می‌گیرد. آب و هوای مناسب باعث شده که گردشگران این فصل را برای سفر به قیمت تور ارزان کرابی تایلند  انتخاب کنند و طبیعتا فصل شلوغ گردشگری قیمت تور ارزان کرابی است و قیمت‌ها نسبت به سایر ایام سال، بالاتر است. این زمان از سال در کرابی بهترین زمان برای گشت و گذار در طبیعت و مناطق ساحلی قیمت تور ارزان کرابی است و در دریای آرام، امکانات لازم برای انجام انواع ورزش‌های آبی فراهم شده است.

از اواسط ماه مارس تا مه: این مدت، گرم‌ترین ماه‌های سال در قیمت تور ارزان کرابی تایلند است و پیش از مانسون قرار دارد. دمای هوا در این مدت در حدود سی و پنج درجه است و میزان رطوبت هوا نیز بسیار بالا است. یکی از دلایلی که باعث می‌شود بعضی از گردشگران برای سفر در آوریل به قیمت تور ارزان کرابی برنامه‌ریزی کنند شرکت در فستیوال Songkran، سال نوی تایلندی است.

از ژوئن تا اکتبر: رطوبت هوا در این مدت بالا و قیمت‌ها پایین‌تر از فصل شلوغ سال است. این فصل یکی از ارزان‌ترین فصل‌های سال برای سفر به قیمت تور ارزان کرابی تایلند است.  علاوه بر اینکه از نظر هزینه‌های سفر فصل مناسبی برای سفر است، یکی دیگر از مزایایی که دارد خلوت بودن جاذبه‌ها است چون تعداد گردشگران در این فصل بسیار کاهش می‌یابد.

هزینه‌های سفر در تور کرابی تایلند ارزان قیمت

هزینه‌ی اقامت در تور ارزان قیمت و لحظه آخری کرابی تایلند

تور تایلند لحظه آخری ارزان یک مقصد گردشگری ارزان است. مهمان‌خانه‌های ارزان قیمت تور ارزان تایلند ۳۳۰ بات به ازای هر شب اقامت هزینه دارند. البته این قیمت برای نواحی شهری است در مناطق حومه‌ی شهر با ۲۰۰ بات هم می‌توانید محلی برای اقامت پیدا کنید. در جزیره‌ها، اتاق‌های بهتر با امکاناتی مثل تهویه مطبوع  شبی ۶۰۰ بات هزینه دارند. هتل‌ها از شبی ۱۳۵۰ بات شروع می‌شوند و بسته به امکانات قیمت آنها از این مقدار بالاتر هم می‌رود. گردشگاه‌های تفریحی بزرگ در جزیره‌ها از شبی ۱۷۰۰ بات برای کلبه‌های ساحلی شروع می‌شوند. اتاق‌های تک  که تعداد آنها روزبه‌روز در سراسر تایلند بیشتر می‌شود، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ بات هزینه دارند.

استفاده از وب‌سایت Airbnb هم روز‌به‌روز در تایلند افزایش می‌یابد. یک اتاق اشتراکی در این سایت از شبی ۳۵۰ بات شروع می‌شود و هزینه‌ی کرایه‌ی آپارتمان کامل، شبی ۷۰۰ بات است.

هزینه‌ی غذا در آفر تور ارزان کرابی تایلند

غذا مانند محل اقامت در تور ارزان قیمت و لحظه آخری تایلند واقعا ارزان است. غذاهای خیابانی حدود ۲۰ بات قیمت دارند و اگر بخواهید غذای مفصل‌تری بخورید به طور میانگین برای هر وعده باید بین ۳۵ تا ۵۰ بات هزینه کنید. اگر غذاهای محلی خیابانی بخورید هزینه‌ی خورد و خوراک روزانه‌ی شما بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ بات می‌شود. بیشتر غذاهای غربی مثل برگر و پیتزا و پاستا بین ۱۷۰ تا ۳۴۰ بات هزینه دارند البته اگر این غذاها را در رستوران‌های شیک‌تر و توریستی‌تر بخورید، قیمت‌شان افزایش می‌یابد. از آنجایی که غذا در ترو تایلند لحظه آخری ارزان است، لازم نیست خودتان مواد غذایی بخرید و آشپزی کنید. خرید شما از سوپرمارکت به بعضی از سالادهای نیمه‌آماده و میوه محدود می‌شود.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در تور لحظه آخری و ارزان کرابی تایلند

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در تور تایلند قیمت ارزان  بسیار اندک است درست مثل محل اقامت و غذا. اتوبوس‌های محلی به ازای هر بلیط تک سفره فقط ۸ بات قیمت دارند. تاکسی متر و توک توک از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در تور لحظه آخری ارزان تایلند است. توک توک‌ها معمولا گران‌تر هستند و بین ۱۰۰ تا ۲۳۵ بات به ازای هر مسیر هزینه دارند.

هزینه‌ی فعالیت‌های تفریحی در تور ارزان قیمت کرابی تایلند

تورهای روزانه بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ بات هزینه دارند و قیمت آنها به فعالیت‌هایی که در تور در نظر گرفته شده، بستگی دارد. بیشتر پارک‌ها و موزه‌های ملی بین ۵۰ تا ۱۰۰ بات هزینه‌ی ورودی دارند. تورهای غواصی که بسیار در قیمت تور ارزان  تایلند رایج است، ۱۰ هزار بات هزینه دارند که معمولا شامل محل اقامت هم می‌شود.

میانگین هزینه‌ی روازنه‌ی پیشنهادی: ۹۰۰ تا ۱۰۸۰ بات

البته این هزینه در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، غذاهای ارزان خیابانی و محلی بخورید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با به کار بستن نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم، می‌توانید این هزینه را از این مقدار هم کاهش دهید. اگر در اقامتگاه بهتری بمانید یا بخواهید در رستوران‌های شیک و توریستی غذاهای غربی بخورید، هزینه‌ی سفرتان به مراتب از این مقدار میانگین، بیشتر خواهد شد.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها در تور کرابی تایلند لحظه آخری

مثل اهالی زندگی کنید

ساده‌ترین راه برای کاهش هزینه‌های سفر به قیمت تور ارزان کرابی  این است که مثل اهالی آن مقصد زندگی کنید. مثلا از اتوبوس‌های محلی استفاده کنید، غذای خیابانی بخورید و از مناطق توریستی فاصله بگیرید. اگر در مهمان‌خانه‌های ارزان بمانید و به جای رستوران‌های شیک، از غرفه‌های غذای خیابانی غذا بگیرید هزینه‌ی سفرتان به کمتر از ۳۳۵ بات در روز کاهش پیدا می‌کند.

غذای خیابانی بخورید

شاید بعضی از گردشگران از خوردن غذای خیابانی واهمه داشته باشند. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که خوردن غذاهای خیابانی روزبه‌روز بیشتر رواج پیدا می کند و در کشوری مثل تایلند بسیار مرسوم است. در نتیجه، غذاهای خیابان معمولا بسیار تازه و کاملا سالم‌اند و حتی از غذاهای رستوران‌ها تازه‌تراند. اگر چنین نبود اکثر اهالی تایلند هر روز در غرفه‌های خیابانی غذا نمی‌خوردند. بهترین غذاهای تایلندی را می‌توانید از همین فروشنده‌های خیابانی بخرید و بسیار کمتر از رستوران رفتن برای آن هزینه کنید.

هیچ توری را قبل از سفر رزرو نکنید

حتما در سفر به قیمت تور ارزان تایلند تصمیم دارید در تورهای مختلف شرکت کنید مثلا غواصی، گشت و گذار در جنگل، کلاس آشپزی، زیپ لاین و... هیچ کدام از این تورها را قبل از سفر به صورت آنلاین رزو نکنید چون باید هزینه‌های به مراتب بالاتری بپردازید. به محض اینکه به مقصد رسیدید می‌توانید به آژانس‌های گردشگری و توریستی که همه جا به راحتی پیدا می‌شوند سر بزنید و تور مناسب خود را با قیمت مناسب‌تر پیدا کنید. برای خرید تورها مهارت خود را در چانه زدن امتحان کنید.

در هاستل اقامت کنید

هاستل‌های زیادی در قیمت تور ارزان تایلند به خصوص در نواحی توریستی وجود دارد. گرچه آرامش و امکانات هتل‌ها را ندارند ولی بسیار ارزان‌تر هستند و اگر زیاد به وجود بعضی از امکانات حساس نباشید یا سر و صدای زیاد برایتان مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، می‌توانید هاستل‌ها را برای اقامت انتخاب کنید و مقدار زیادی در هزینه‌های سفر صرفه جویی کنید یا هزینه‌ی صرفه‌جویی شده را برای استفاده از تورهای متنوع یا خرید سوغات صرف کنید.

در سایت کوچ سرفینگ، یک میزبان پیدا کنید

اگر بتوانید میزبانی پیدا کنید که به رایگان از شما در خانه‌ی خود پذیرایی کند، بخش زیادی از هزینه‌های سفرتان حذف می‌شود. با این کار، نه تنها یک اقامتگاه رایگان پیدا می‌کنید، بلکه یک راهنمای محلی همراه‌تان دارید که برای گشت و گذار در شهر شما را راهنمایی می‌کند.

 

رژیم غذایی در تور لحظه آخری کرابی تایلند

 

دیدنی های کرابی

 

غذاهای تایلندی نیازی به معرفی ندارند چون بسیار شناخته شده هستند و امروزه حتی در کشورهایی بسیار دور از تایلند، می‌توانید این غذاها را امتحان کنید. انواع سوپ، نودل، غذاهای کبابی و سایر انواع غذاهای تایلندی در بازارهای شبانه و غرفه‌های فروش غذا عرضه می‌شوند که عطر و بوی آنها، در همه‌ی بازار می‌پیچد. علاوه بر غرفه‌های خیابانی و بازارچه‌ها، می‌توانید این غذاها را در رستوران‌های شیک و توریستی هم نوش جان کنید. البته در قیمت تور ارزان تایلند می‌توانید با خیال راحت غذای خیابانی بخورید. غذاهای خیابانی بسیار پرطرفدار است و در بسیاری از موراد، تازه‌تر و باکیفیت‌تر از غذاهای رستوران است. در ادامه با تعدادی از غذاهای محبوب تایلندی آشنا می‌شویم که در طول سفر قیمت تور ارزان کرابی  خود می‌توانید آنها را امتحان کنید و طعم لذیذ و متفاوت آنها را بچشید.


نمایش بیشتر بستن