قیمت تور ارزان پنانگ | تور ارزان قیمت و لحظه آخری پنانگ | تور پنانگ لحظه آخری  

منو
 

تاریخ تور

مقصد

قیمت

نام ایرلاین

درجه هتل

آژانسراهنمای سفر به پنانگ

قیمت تور ارزان پنانگ، ایالتی در کشور مالزی و مشهور به مروارید شرق است. بخش عمده‌ای از پنانگ در یک جزیره واقع شده است. سفر به تور ارزان قیمت و لحظه آخری پنانگ، یک تجربه‌ی فرهنگی، تاریخی و طبیعی جذاب و متفاوت است. جرج‌ تاون، مرکز قیمت تور ارزان پنانگ، یک شهر بزرگ و متنوع است که ساکنانی از اقوام و ملت‌های گوناگون دارد و در واقع آن را می‌توان یک شهر بین‌المللی نامید. این تنوع فرهنگی را می‌توان در آشپزی، فرهنگ و جاذبه‌های تاریخی تور لحظه آخری ارزان پنانگ به وضوح مشاهده کرد. علاوه بر سنت‌های اقوام گوناگون، در قیمت تور ارزان پنانگ، سبک زندگی و فرهنگ مدرن هم وجود دارد. رویدادهای هنری، فستیوال‌های جذاب، مراکز خرید و رستوران‌های بی‌نظیر از جاذبه‌های مدرن تور پنانگ ارزان قیمت است که جذابیت آن را برای گردشگران دوچندان می‌کند.

راهنمای سفر به تور پنانگ لحظه آخری، شما را با این ایالت و جاذبه‌های گردشگری آن بیشتر آشنا می‌کند و با کمک این راهنمای سفر می‌توانید سفری بهتر به پنانگ داشته باشید.

اطلاعات ضروری | آب‌و‌هوا | بهترین زمان برای سفر | هزینه‌های سفر | صرفه‌جویی در هزینه‌ها | جاذبه‌ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری تور لحظه آخری و ارزان قیمت پنانگ

اختلاف ساعت با تهران

مالزی در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +8 قرار دارد و ۴ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی

مالایی

واحد پول

رینگیت

نوع برق شهری

برق شهری در مالزی ۲۴۰ ولت و ۵۰ هرتز است. دوشاخه‌ها و پریزها از نوع G است که در ادامه تصویر آن را مشاهده می‌کنید:

برق شهری در مالزی

کد کشور

+۶۰

شماره‌های اضطراری

پلیس و آمبولانس ۹۹۹، با موبایل ۱۱۲

آتش‌نشانی و امداد و نجات ۹۹۴، با موبایل ۱۱۲

جهت رانندگی

چپ

فرودگاه‌های بین‌المللی

    فرودگاه بین‌المللی پنانگ

وضعیت آب‌ و‌ هوا تور پنانگ قیمت ارزان

در ماه‌های آگوست، سپتامبر و اکتبر و نوامبر، وضعیت آب و هوا در قیمت تور ارزان پنانگ  در مطلوب‌ترین شرایط است و میانگین دمای هوا، کاملا برای گشت و گذار مناسب است. در مجموع، میانگین دمای هوا بالا است و بارندگی در ماه‌های مارس، آوریل، مه، ژوئن، آگوست و سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر بسیار زیاد است. قیمت تور ارزان پنانگ، آب و هوای استوایی دارد.

بهترین زمان برای سفر به تور لحظه آخری و ارزان پنانگ

در تمام طول سال می‌توانید به قیمت تور ارزان پنانگ  سفر کنید و از این بابت محدودیت ندارید.

از نوامبر تا ژانویه: این زمان بهترین زمان سفر به قیمت تور ارزان پنانگ  است، چون آب و هوا بسیار مطبوع و برای گشت و گذار مناسب است. از آنجایی که این زمان موقع برگزاری جشن‌های سال نو و کریسمس است، قیمت تور ارزان پنانگ  حال و هوای دیگری دارد و بسیار پرجنب و جوش است. کافه‌ها و رستوران‌ها پر از آدم‌هایی است که برای لذت بردن از تعطیلات، از خانه بیرون زده‌اند و از جشن‌ها و حال و هوای شهر لذت می‌برند.

 از فوریه تا آوریل: این موقع از سال هم برای سفر به قیمت تور ارزان پنانگ مناسب است، چون بسیاری از گردشگران بعد از تعطیلات سال نو، پنانگ را ترک کرده و به شهرهای خود برگشته‌اند. در واقع این فصل، برای سفر خلوت‌تر است. اگر می‌خواهید شهر را در خلوت‌ترین زمان خود ببینید، در این ایام به قیمت تور ارزان پنانگ سفر کنید. می‌توانید با خیال راحت در جرج تاون بگردید و از جاذبه‌ها در کمال آرامش لذت ببرید.

از مه تا اکتبر: این فصل، مرطوب‌ترین فصل سال در پنانگ است و تعداد گردشگران به کمترین مقدار خود می‌رسد. در نتیجه اگر می‌خواهید سفری خلوت و آرام به قیمت تور ارزان پنانگ داشته باشید این زمان را برای سفر انتخاب کنید، البته در نظر داشته باشید که مقدار بارندگی این فصل بسیار زیاد است. از آنجایی که فصل خلوت گردگشگری در پنانگ است، قیمت اقامتگاه‌ها و پروازها بسیار ارزان است. حتما چتر و بارانی همراه ببرید.

هزینه‌های سفر تور ارزان قیمت  پنانگ 

هزینه اقامت در تور پنانگ لحظه آخری ارزان

اقامت در خوابگاه هاستل‌ها شبی ۲۵ تا ۵۰ رینگیت هزینه دارد، البته این قیمت با توجه به امکانات و موقعیت مکانی هاستل ممکن است بیشتر هم بشود. اتاق خصوصی در هاستل‌ها شبی ۷۵ رینگیت هزینه دارد. صبحانه و وای‌فای رایگان از امکانات معمول هاستل‌ها است و البته باید در نظر داشته باشید که بیشتر هاستل‌ها آشپزخانه ندارند، در نتیجه اگر قصد دارید خودتان آشپزی کنید، نمی‌توانید روی آن حساب کنید. اگر چادر مسافرتی همراه دارید، می‌توانید در پارک‌های عمومی چادر بزنید. هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان با امکاناتی مثل وای‌فای، صبحانه و تهویه مطبوع، از شبی ۷۵ رینگیت بابت اتاق دوتخته شروع می‌شود. البته اگر هتل‌های زنجیره‌ای مشهور را انتخاب کنید، باید حداقل شبی ۲۰۰ رینگیت در نظر بگیرید. یکی دیگر از انتخاب‌هایی که برای پیدا کردن محل اقامت دارید، استفاده از سایت Airbnb است. در این وب‌سایت، اماکن اقامتی از شبی ۵۰ رینگیت شروع می‌شوند. اگر تصمیم دارید یک خانه یا آپارتمان کامل را کرایه کنید، باید شبی ۲۵۰ رینگیت بپدازید.

هزینه غذا در تور ارزان قیمت و لحظه آخری پنانگ مالزی

غذاهای خیابانی از ۵ رینگیت شروع می‌شوند و به ندرت بیش از ۱۵ رینگیت هزینه دارند. غذاهای فست فودی مثل مک‌دونالد در حدود ۱۴ رینگیت قیمت دارند. در رستوران برای خوردن یک وعده غذای محلی باید ۱۰ تا ۲۰ رینگیت بپردازید که این هزینه برای غذاهای غربی بیشتر می‌شود. برای اینکه یک وعده غذای خوب در رستوران میان‌رده بخورید، باید نفری ۲۵ رینگیت بابت هر وعده در نظر بگیرید. اگر تصمیم دارید خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته بین ۹۰ تا ۱۵۰ رینگیت می‌شود. برای خرید محصولات غذایی حتما مواد و محصولات محلی بخرید، چون مواد غذایی وارداتی غربی هزینه‌های بسیار بیشتری دارند.

هزینه حمل و نقل عمومی در قیمت تور لحظه آخری ارزان پنانگ مالزی

در قیمت تور ارزان پنانگ برای سفر با اتوبوس ساعتی ۵ تا ۱۵ رینگیت باید هزینه کنید. تاکسی وسیله‌ای گران برای حمل و نقل است، مگر اینکه کسی را پیدا کنید که با شما همسفر شود؛ در غیر این صورت باید کرایه‌ی ۴ نفر را حساب کنید. حتما قبل از سوار شدن سر قیمت به توافق برسید.

هزینه فعالیت‌های تفریحی در قیمت تور ارزان پنانگ

بیشتر جاذبه‌های گردشگری در قیمت تور ارزان مالزی بسیار ارزان هستند؛ مگر فعالیت‌هایی مثل غواصی که ۲۵۰ تا ۳۰۰ رینگیت هزینه دارند. تورهای رودگردی ۲۰۰ رینگیت و ورودی بیشتر پارک‌های ملی کمتر از ۲۰ رینگیت است.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۱۳۰ تا ۱۸۰ رینگیت

البته این هزینه در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اگر در هتل‌های بهتر اقامت کنید و در رستوران‌های شیک‌تر غذا بخورید، هزینه‌ی سفرتان به مراتب بیشتر از این مقدار خواهد شد.

صرفه‌جویی در هزینه‌های قیمت تور ارزان پنانگ مالزی

استفاده از تاکسی

اگر تصمیم دارید با تاکسی جایی بروید، حتما از قبل با راننده در مورد قیمت به توافق برسید.

چادر زدن

در قیمت تور ارزان پنانگ برای اینکه در هزینه‌ی سفرتان صرفه‌جویی کنید، می‌توانید در پارک‌ها چادر بزنید و آنجا اقامت کنید؛ البته در صورتی که قوانین و شرایط چادر زدن و زندگی در طبیعت را بدانید. هزینه‌ی ورودی کمپ‌ها برای چادر زدن حدود شبی ۵ رینگیت است.

غذای خیابانی محلی

در غرفه‌های غذای خیابانی می‌توانید با کمترین هزینه بهترین غذاهای خیابانی و محلی را نوش جان کنید. اگر خوردن غذاهای محلی را دوست داشته باشید، این روش بهترین کار برای کاهش هزینه‌های سفر به قیمت تور ارزان پنانگ است، چون غذاهای خیابانی ارزان‌ترین غذاهایی هستند که می‌توانید پیدا کنید.

تورهای پیاده‌روی رایگان

در بسیاری از شهرهای دنیا تورهای پیاده‌روی رایگان برپا می‌شود. این تورها فرصتی عالی برای گشت و گذار در شهر و آشنایی با سبک زندگی اهالی شهر است.

 

رژیم غذایی در تور لحظه آخری و ارزان قیمت پنانگ مالزی

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، قیمت تور ارزان پنانگ از نظر فرهنگ و اقوام گوناگون، تنوع قابل توجهی دارد. به غیر از ساکنان بومی، مسافران و مهاجران زیادی از سراسر دنیا در قیمت تور ارزان پنانگ دیده می‌شوند. بنابراین تعجبی ندارد که آشپزی این منطقه، تحت تاثیر فرهنگ‌ها و سنت‌های گوناگون قرار دارد.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های قیمت تور ارزان پنانگ برای گردشگران سایر نقاط دنیا، غرفه‌های غذاهای خیابانی است. در این غرفه‌ها می‌توانید بهترین غذاهای محلی را امتحان کنید و از چشیدن طعم‌های متفاوت، لذت ببرید. به غیر از این غرفه‌ها، رستوران‌های لوکس و مجلل زیادی در سراسر قیمت تور ارزان پنانگ وجود دارد. با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، می‌توانید جایی را برای غذا خوردن پیدا کنید.

اگر می‌خواهید هزینه‌ی سفرتان در قیمت تور ارزان پنانگ به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند، حتما غذاهای خیابانی را برای خوردن انتخاب کنید. این کار مزیت‌های فراوانی دارد. علاوه بر اینکه هزینه‌ی سفرتان بسیار کاهش می‌یابد، فرصتی پیدا می‌کنید که سبک زندگی اهالی را از نزدیک ببینید. وارد اقشار مختلف جامعه بشوید و از مناطق توریستی فاصله بگیرید و تجربه‌ای بومی‌تر از سفر به قیمت تور ارزان پنانگ داشته باشید. غذا خوردن در غرفه‌های غذاهای خیابانی بین اهالی مالزی بسیار رایج است. اگر از نظر هزینه‌ی سفر محدودیتی ندارید، می‌توانید غذا خوردن را در رستوران‌های لوکس و مجلل تجربه کنید که البته تجربه‌ی خوبی است، ولی کاملا توریستی است و از فرهنگ بومی فاصله دارد. در رستوران‌ها بیشتر از همه، گردشگرانی از سراسر دنیا را خواهید دید و فرصت آشنایی با اهالی شهر و فرهنگ بومی آن‌ها را از دست می‌دهید.


نمایش بیشتر بستن