قیمت تور ارزان ازمیر | تور ارزان قیمت و لحظه آخری ازمیر | تور ازمیر لحظه آخری  

منو
 

تاریخ تور

مقصد

قیمت

نام ایرلاین

درجه هتل

آژانسراهنمای سفر به ازمیر

قیمت تور ارزان ازمیر، سومین تور بزرگ قیمت تور ارزان ترکیه، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در این کشور است. تور ارزان قیمت و لحظه آخری ازمیر، جاذبه‌های فراوانی دارد که در سفر به تور ازمیر لحظه آخری ارزان، فرصت سر زدن به همه‌ی آنها را ندارید.قیمت تور ارزان ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه، از نظر فرهنگی و تاریخی، بسیار جذاب و دیدنی است. یکی از شهرهای بندری مهم در اطراف دریای اژه است و با آب‌های لاجوردی خلیج ازمیر، مزین شده است. با شرکت در تور ارزان قیمت و لحظه آخری ترکیه و تور لحظه آخری و ارزان قیمت ازمیر می‌توانید از زیبایی‌های این شهر دیدن کنید.

ازمیر، از زمان‌های دور، دارای اهمیت زیادی در منطقه بوده و از نظر تجاری، اهمیت زیادی برای منطقه داشته است.

آثار تاریخی و فرهنگی غنی این شهر ترکیه، نشانی از تنوع فرهنگی آن است. در طول قرن‌های متمادی، اقوام زیادی در این شهر زندگی کرده‌اند و ازمیر، تحت سلطه‌ی فرمانروایان متعددی بوده است.

البته این روزها قیمت تور ارزان ازمیر به اندازه‌ی سابق، چندفرهنگی نیست، ولی هنوز هم در آن اقوام مختلفی در کنار هم زندگی می‌کنند. تنوع فرهنگی در ازمیر را به وضوح می‌توانید در آشپزی خاص و منحصربه‌فرد این منطقه ببینید.

گردشگران خارجی قیمت تور ارزان ازمیر معمولا یا مسافران تجاری هستند یا گردشگرانی که قصد دارند به افه‌سوس سفر کنند. البته خود قیمت تور ارزان ازمیر به تنهایی یک مقصد گردشگری کامل و بی‌نظیر برای تور لحظه آخری و ارزان قیمت ازمیر است و جاذبه‌های فراوانی دارد. تعدادی از بهترین بازارهای محلی ترکیه، موزه‌های جذاب تاریخی و هنری و تفریحات جذاب و سرگرم‌کننده در قیمت تور ارزان ازمیر منتظر حضور گردشگران است.

راهنمای سفر به ازمیر، شما را با این شهر، جاذبه‌ها و هزینه‌های سفر به آن آشنا می‌کند.

اطلاعات ضروری | آب‌و‌هوا | بهترین زمان برای سفر | هزینه‌های سفر | صرفه‌جویی در هزینه‌ها | جاذبه‌ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری تور ازمیر ارزان قیمت و لحظه آخری

اختلاف ساعت با تهران

ازمیر در منطقه‌ی زمانی  UTC/GMT +3 قرار دارد و ساعت رسمی آن نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی

ترکی

واحد پول

لیر ترکیه

کد کشور

+۹۰

شماره‌های اضطراری

آمبولانس ۱۱۲

پلیس ۱۵۵

جهت رانندگی

راست

وضعیت آب‌ و‌ هوا تور ازمیر لحظه آخری ارزان قیمت

در ازمیر، آب و هوا مدیترانه‌ای است. زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم و آفتابی دارد. میزان بارش سالانه باران ۷۰۰ میلی‌متر است و بیش از همه در زمستان می‌بارد. بارش در فصل تابستان، بسیار نادر است.

زمستان

زمستان از دسامبر تا اواسط مارس ادامه دارد. دمای هوا نسبتا ملایم است و باران می‌بارد. میانگین دمای هوا در ژانویه ۷ درجه است و به‌طور میانگین هفت روز از ماه هوا کاملا بارانی است. این شهر معمولا با جریان‌های هوای سرد مواجه نمی‌شود و از بسیاری از شهرهای ترکیه ملایم‌تر است، ولی گاهی توده‌های هوای سرد، آب‌وهوای ازمیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بارش برف بسیار نادر است، ولی غیرممکن نیست.

بهار

این فصل از اواسط مارس تا مه ادامه دارد. هوا بسیار ملایم است، ولی در ماه مارس، ناپایدار است. به مرور آفتابی‌تر می‌شود و بارندگی کمتر می‌شود.

تابستان

این فصل از ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. هوا گرم، خشک و آفتابی است. معمولا رطوبت هوا بالا نیست و نسیم دریایی می‌وزد، همچنین بادی از سمت شمال می‌وزد، ولی ممکن است دوره‌های گرمای شدید داشته باشد که دمای هوا در این دوره‌ها به ۳۸ تا ۴۰ درجه بالای صفر نیز می‌رسد.

پاییز

پاییز از اواسط سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد. دمای هوا ملایم و مطبوع است و در آغاز فصل، روزها آفتابی است ولی به مرور زمان، روزهای ابری از راه می‌رسد. ماه اکتبر هنوز هوای مطبوع و ملایمی دارد. به‌خصوص در نیمه‌ی اول فصل، روزهای آفتابی زیاد است.

در قیمت تور ارزان ازمیر معمولا هوا زیاد گرم نمی‌شود، چون در تابستان‌ هم بادهای شمالی اجازه‌ی گرم شدن زیاد هوا را نمی‌دهند. دمای دریا از ژوئن تا سپتامبر به ۲۲ درجه می‌رسد.

بهترین زمان برای سفر به تور ارزان قیمت ازمیر

بهترین زمان برای سفر به قیمت تور ارزان ازمیر ، گشت و گذار در شهر، بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی و بناهای یادبود و سر زدن به سایت‌های باستانی اطراف، فصل‌های پاییز و بهار است مثلا در ماه‌های آوریل و مه و از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر. در واقع، تابستان هوا گرم است به‌خصوص در ماه‌های جولای و آگوست و شاید نتوانید با آسایش کامل، به گشت‌وگذار بپردازید و از سفر خود به قیمت تور ارزان ازمیر لذت ببرید.

اگر تفریحات ساحلی را دوست دارید، باید از ژوئن تا سپتامبر برای سفر به قیمت تور ارزان ازمیر برنامه‌ریزی کنید.

ماه سپتامبر بهترین زمان برای سفر به قیمت تور ارزان ازمیر است اگر می‌خواهید تفریحات ساحلی و جاذبه‌های فرهنگی را با هم تجربه کنید.

هزینه‌های سفر تور لحظه آخری ارزان ازمیر

هزینه‌های روزانه برای سفر ارزان: کمتر از ۱۵۰ لیر ترکیه

هزینه اقامت در خوابگاه هاستل: بین ۷ تا ۲۴ لیر

غذاهای محلی: ۸ تا ۱۰ لیر

نوشیدنی: ۷ تا ۱۲ لیر

هزینه روزانه برای سفر میان‌رده

هزینه اقامت در اتاق دوتخته ۹۰ تا ۱۸۰ لیر

غذاهای ارزان و مزه: ۴۰ لیر

سفر روزانه با قایق: ۳۵ یورو

هزینه روزانه در سفر لوکس: بیش از ۳۵۰ یورو

هزینه اقامت در اتاق دوتخته: بیش از ۱۸۰ یورو

تورهای کروز ۴ روزه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو

سفر با بالن: ۱۶۰ تا ۱۷۵ یورو

هزینه کرایه خودرو روزانه: ۲۰ یورو

چانه زدن

چانه زدن در ترکیه به‌خصوص در بازارها بسیار رایج است. برای پیدا کردن اقامتگاه در فصل‌های کم گردشگر و سفرهای طولانی با تاکسی، نیز چانه زدن رواج دارد. در سایر موارد باید قیمت ذکر شده را پرداخت کنید.

در ترکیه، چانه زدن یک هنر است و اگر در آن مهارت داشته باشید می‌توانید تخفیف‌های بسیار خوبی بگیرید.

صرفه‌جویی در هزینه‌های تور ازمیر قیمت ارزان

ازمیر، یک شهر آرام و راحت برای سفر است. وقتی صحبت از سفر ارزان باشد، قیمت تور ارزان ازمیر یکی از بهترین تور های ارزان قیمت و لحظه آخری رکیه است و امکانات زیادی برای تفریحات ارزان دارد. از پروازهای ارزان گرفته تا غذاهای ارزان و فعالیت‌های تفریحی رایگان در قیمت تور ارزان ازمیر فراوان است. در ادامه تعدادی از بهترین جاذبه‌ها و تفریحات ازمیر را معرفی می‌کنیم که در طول سفر خود به قیمت تور ارزان ازمیر می‌توانید از آنها لذت ببرید بدون اینکه مجبور باشید حساب‌های بانکی خود را خالی کنید.

با به کار بستن نکات زیر می‌توانید هزینه‌های سفر خودتان به قیمت تور ارزان ازمیر را تا جایی که ممکن است کاهش دهید.

با پرواز ارزان سفر کنید

یک فرودگاه بین‌المللی در ازمیر وجود دارد که باعث شده این شهر به راحتی قابل دسترسی باشد با وجود این، اطمینان حاصل کنید که بلیط‌های خود را حتما از قبل رزرو کنید به‌خصوص در فصل تابستان که فصل شلوغ گردشگری در این شهر است. اگر پرواز مستقیم از شهر مبدا شما وجود دارد باید ابتدا به قیمت تور ارزان استانبول سفر کنید و بعد از استانبول به قیمت تور ارزان ازمیر بروید. برای سفرهای داخلی، پروازهای ارزان زیادی وجود دارد.

از وسایل حمل و نقل عمومی به جای تاکسی استفاده کنید

سفرهای درون‌شهری، در قیمت تور ارزان ترکیه با تاکسی راحت‌تر است ولی بسیار گران‌تر تمام می‌شود به‌خصوص برای مسیرهای طولانی. در قیمت تور ارزان ازمیر، انتخاب‌های زیادی در زمینه‌ی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دارید. مثلا با یک خط اتوبوس خاص می‌توانید از فرودگاه به مرکز شهر بروید. هزینه اتوبوس‌ها ۷ یورو است در حالی که همین مسیر با تاکسی ۲۰ یورو می‌شود. ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه، خط مترو دارد. این خط از فرودگاه تا مرکز شهر ادامه دارد و در نقاط مهم شهر ایستگاه دارد. بلیط‌های مترو ۱/۷۵ لیر ترکیه است و ارزان‌ترین روش برای جابه‌جایی در شهر است.

هتل‌های ازمیر

ازمیر علاوه بر هتل‌های لوکس، تعداد زیادی هتل ارزان هم دارد و اقامتگاه‌های ارزان زیادی در آن پیدا می‌شود. پانسیون یا مهمانخانه‌ها جزو اقامتگاه‌های ارزان شهر است. این مهمانخانه‌ها، خانه‌هایی ساده با اتاق‌هایی راحت هستند که قیمت‌های مناسبی دارند. گرچه امکانات لوکسی ندارند ولی امکانات ضروری مثل سیستم‌های تهویه مطبوع هوا، اینترنت وایرلس، حوله و سشوار و حتی سرویس رایگان از بازارچه‌های اطراف دارند.

غذای ارزان در ازمیر

در ترکیه می‌توانید غذاهای بسیار ارزان از جاهایی پیدا کنید که حتی فکر نمی‌کنید. در قیمت تور ارزان ازمیر، غذاهای ارزان و در عین حال کاملی پیدا می‌کنید. اگر می‌خواهید هزینه غذای سفرتان کاهش پیدا کند، به جای رستوران‌های لوکس، رستوران‌های محلی و کوچک را انتخاب کنید. حتی در بازارها، غذای ارزان و ساده به فروش می‌رسد. مجبور نیستید برای کاهش هزینه‌های غذا، از خوردن غذاهای اصیل محلی صرف نظر کنید. 

فعالیت‌های تفریحی رایگان در ازمیر

برای اینکه تفریحی لذت‌بخش و به‌یادماندنی در قیمت تور ارزان ازمیر داشته باشید و از اوقات فراغت خود لذت ببرید، لازم نیست هزینه‌ی زیادی بپردازید. ازمیر یک تفریحگاه گردشگری عالی دارد که رایگان است. در بازارهای رنگارنگ شهر می‌توانید بگردید و خرید کنید و از تماشای زندگی افراد لذت ببرید.

کاروانسراهای قدیمی با حیاط‌های سرسبز و زیبا و کلیساها و کنیسه‌ها از دیگر دیدنی‌های ارزان و رایگان شهر است که از دیدن آنها لذت می‌برید به‌خصوص اگر از علاقه‌مندان به تاریخ باشید. قدمت بعضی از آثار تاریخی و باستانی شهر به ۴ هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد.

جاذبه‌های گردشگری قیمت تور ارزان ازمیر

از خوردن غذاهای لذیذ محلی گرفته تا بازدید از آثار باستانی با هزاران سال قدمت، همچنین سواحل زیبا و جذاب، در قیمت تور ارزان ازمیر جاذبه‌های بسیار زیادی وجود دارد. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های قیمت تور ارزان ازمیر آشنا می‌شویم.

یکی از تفریحاتی که در قیمت تور ارزان ازمیر هرگز نباید از دست بدهید، گشت و گذار در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف مرکز شهر است

در قیمت تور ارزان ازمیر می‌توانید در فضایی آرام و زیبا از جاذبه‌ها لذت ببرید، از بازارهای رنگارنگ دیدن کنید، آثار باستانی را ببینید و از شلوغی و ازدحام استانبول دور بمانید. در واقع ازمیر هیچ دست کمی از استانبول ندارد و جاذبه‌های مشابه را در محیطی آرام‌تر در اختیار گردشگران می‌گذارد.

اگر وقت زیادی در سفر به قیمت تور ارزان ازمیر دارید، یکی از تفریحاتی که هرگز نباید از دست بدهید، گشت و گذار در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف مرکز شهر است.


نمایش بیشتر بستن