راهنمای سفر به بلغارستان | تور ارزان  

منو
 


اخبار مشابه

تورهای مرتبط

خاطرات سفر اخیر

راهنمای سفر به بلغارستان

   از ۰ رای

راهنمای سفر به بلغارستان

قیمت تور ارزان بلغارستان کشوری زیبا است که پیشینه‌ای تاریخی داشته و یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های دنیا در آن قرار دارد. سفر به تور ارزان قیمت و لحظه آخری بلغارستان همواره مورد توجه گردشگران در سراسر دنیا است. در کنار مکان‌های زیبا و دیدنی قیمت تور ارزان بلغارستان، قیمت‌های کم و ارزان نیز یکی از دلایل سفر به تور بلغارستان لحظه آخری ارزان است. 

بی‌شک قیمت تور ارزان بلغارستان  می‌تواند به یکی از کشور‌های مورد‌علاقه‌ی هر گردشگر برای سفر تبدیل شود. پس از سفر به تور لحظه آخری ارزان بلغارستان  از دیدن قیمت‌های ارزان، مردم مهربان، تاریخ باور‌نکردنی، مناظر، سواحل و تفریحات شبانه شگفت‌زده خواهید شد. ابن راهنمای سفر به شما کمک می‌کند تا بهتر از جا‌های مختلف این کشور زیبا دیدن کنید. 

هزینه‌های معمول در تور لحظه آخری و ارزان قیمت بلغارستان

هزینه‌ی هتل و هاستل

ذز قیمت تور ارزان بلغارستان هزینه‌ی اتاق‌های خوابگاهی بین ۱۲ تا ۱۸ لوا است در‌حالی‌که هزینه‌ی اتاق‌های خصوصی بین ۲۷ تا ۳۶ لوا  برای اتاق‌های یک تخته یا دو تخته است. هزینه‌ی هتل‌های ارزان‌قیمت بسته به مکان و نوع اتاق مورد نظر شما متفاوت است و بین ۳۶ تا ۷۰ لوا  خواهد بود. اجاره‌ی اتاق در خانه‌های خصوصی بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود و تنها ۲۶ لوا هزینه خواهد داشت. 

 

هتل بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

غذا

در قیمت تور ارزان بلغارستان با پرداخت ۲.۵ لوا  می‌توانید همبرگر تهیه کنید و برای انتخاب غذا از منوی مک دونالد باید ۹ لوا  هزینه کنید. اگر می‌خواهید غذای محلی بخورید، با پرداخت ۱.۳ لوا بانیکا (غذایی از خمیر، پنیر و کره) به همراه نان و سوسیس می‌توان تهیه کرد. همچنین غرفه‌های خیابانی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها ساندویچی ترکی به اسم دونر (döner) که از مرغ، سبزیجات و سس درست شده، تهیه کنید. همچنین مکان‌های زیادی هستند که تنها با پرداخت یک دلار یا کم‌تر می‌توانید یک تکه پیتزا بخرید. 

 

غذا در بلغارستان

 

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی در قیمت تور ارزان بلغارستان بسیار ارزان است. هزینه‌ی اتوبوس‌های محلی بین ۱.۳ تا ۴.۵ لوا است. هزینه‌ی حمل و نقل ریلی بسته به مسیر متفاوت است. به عنوان مثال برای سفر از  شهر بورگاس (Borgus) به صوفیه نزدیک به ۱۲.۵ لوا  باید پرداخت کنید. کرایه‌ی تاکسی‌ها از ۱.۲۵ لوا شروع می‌شود که راهی مناسب و ارزان برای گردش در شهر است.

 

حمل و نقل در بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

فعالیت‌‌ها

قیمت تور ارزان بلغارستان شهری بسیار ارزان برای سفر است. بسیاری از مکان‌های دیدنی و موزه‌ها یک روز در هفته برای بازدید رایگان هستند. اما حتی ورودی این مکان‌های دیدنی در روز‌های عادی تنها بین ۷ تا ۱۸ لوا است.

 

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها در تور بلغارستان ارزان لحظه آخری

از رفتن به ساحل آفتابی (Sunny Beach) خودداری کنید

در‌حالی‌که چندین ساحل دیگر نیز وجود دارد، همه‌ي گردشگران قیمت تور ارزان بلغارستان به این ساحل می‌روند! به همین دلیل ساحلی بسیار شلوغ است. به جای رفتن به ساحل آفتابی به سواحل دیگر رفته و از آن‌ها لذت ببرید.

 

 ساحل آفتابی بلغارستان

 

در هاستل «ماستل» اقامت کنید

در قیمت تور ارزان بلغارستان ماندن در این هاستل از بسیاری از هزینه‌های شما می‌کاهد. چرا‌که نه تنها صبحانه را رایگان سرو می‌کند، بلکه شام نیز رایگان است. با اقامت در این هاستل برای دو وعده‌ غذا کم‌تر هزینه خواهید کرد. این هاستل در شهر‌های صوفیه، پلوودیو (Plovdiv) و ولیکوترنوو (Veliko Tarnovo) شعبه دارد.

 

هاستل "ماستل در بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

در شیرینی پزی‌ها غذا بخورید

شیرینی‌پزی‌ها در قیمت تور ارزان بلغارستان انواع مختلفی از شیرینی‌ها و غذا‌ها را با قیمتی مناسب عرضه می‌کنند که با خوردن آن‌ها کل صبح را سیر خواهید بود. می‌توان از بانیکا به عنوان بهترین این غذا‌ها نام برد.

 

شیرینی پزی‌های بلغارستان

 

جاذبه های گردشگری بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در قیمت تور لحظه آخری ارزان بلغارستان

در پارک طبیعی روزنسکی لوم (Rusenski Lom) قدم بزنید

در قیمت تور ارزان بلغارستان این پارک منطقه‌ای مخصوص پیاده‌ روی دارد. همچنین صومعه‌ای سنگی و نقاشی‌های روی گچی مربوط به دوران باستان از جاذبه‌های این پارک به شمار می‌روند و این پارک را همانند روستایی زیبا و عجیب کرده‌اند که برای گردش در قیمت تور ارزان بلغارستان بسیار مناسب است. 

 

 پارک طبیعی روزنسکی لوم

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

از پل‌های شگفت‌انگیز عبور کنید

در قیمت تور ارزان بلغارستان این پل‌ها به طور طبیعی و بر اثر فرسایش در رشته کوه‌های هدوپ (Rhodope Mountains) به وجود آمده‌اند. روی این دو پل محل‌های امنی مخصوص پیاده روی وجود دارند و کلبه‌ی توریست‌ها در همان نزدیکی است. از راهی آسفالت به این منطقه خواهید رسید و فاصله‌ی آن تا نزدیک‌ترین شهر یعنی چپلاره (Chepelare) بیست مایل است. 

پل‌های شگفت‌انگیز بلغارستان

 

از صومعه‌ی ملنیک (Melnik) و روژن (Rozhen) دیدن کنید

روژن صومعه‌ای قرون وسطایی است که در سال ۱۲۵۹ در بلغارستان بنا شده است. در این صومعه نقاشی‌های گچی زیبا و دست نخورده‌ای وجود دارند که می‌توانید در قیمت تور ارزان بلغارستان از آن‌ها دیدن کنید. در نزدیکی این صومعه اهرامی از جنس ماسه شنی وجود دارند که در اثر فرسایش خاک به وجود آمده‌اند. 

 

صومعه روژن در بلغارستان

 

با رفتن به منطقه‌ی قدیمی پلوودیو (Old Plovdiv) به زمان‌های قدیم سفر کنید

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

در قیمت تور ارزان بلغارستان این‌جا منطقه‌ای کوچک است که بازدیدکنندگان با قدم زدن در آن می‌توانند در زمان‌های مختلف تاریخ سفر کنندو ساختمان‌هایی قدیمی راببینند که چگونه با زندگی مدرن ادغام شده‌اند. قدمت این شهر به دوره‌ی احیای بلغارستان می‌رسد. 

 

منطقه‌ی قدیمی پلوودیو در بلغارستان

 

در منطقه‌ تاریخی رومی‌ها به استراحت بپردازید

در قیمت تور ارزان بلغارستان این‌جا منطقه‌ای باستانی است که به خوبی از آن نگهداری شده‌است و در شهر کنونی وارنا (Varna) واقع است. همچنین بزرگ‌ترین ساختمان اجتماعی و تاریخی کشف شده در تاریخ بلغارستان محسوب می‌شود. 

 

 منطقه‌ی تاریخی رومی‌ها در بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

از موزه‌ی هنر سوسیالیست دیدن کنید

این موزه‌ای تازه تاسیس است که هنر سوسیالیست بین سال‌های ۱۹۴۴ تا ۱۹۸۹ را به نمایش گذاشته است. پارک بزرگ مجسمه‌ها در خارج از ساختمان موزه واقع است که مجسمه‌های زیادی در آن وجود دارند. همچنین یک گالری که در داخل ساختمان موزه واقع شده، دارای اثر‌هایی هنری از قرن بیستم و دوره‌ی سوسیالیست است. 

 

موزه‌ی هنر سوسیالیست در بلغارستان

 

در میدان اسلاویکف (Slaveikov Square) قدم بزنید

در قیمت تور ارزان بلغارستان در این میدان می‌توانید از بازار کتاب و موزه‌ای مخصوص به پتکو (Petko) و پنچو اسلاویکف (Pencho Slaveikov) ،شاعر نامدار بلغار، دیدن کنید. 

 

به کوه نوردی و گردش در کوه‌های بالکان بروید

رشته کوه‌های بالکان که به شبه‌جزیره‌ی بالکان نیز شهرت دارند، در کل کشور قرار داشته و مورد توجه و علاقه‌ی دوستدارن کوه‌نوردی‌های طولانی است. یکی از طولانی‌ترین راه‌های کوه‌نوردی اروپا در این رشته کوه‌ها واقع است که از مرز غربی کشور تا ساحل ادامه دارد. همچنین یکی از سه پارک ملی قیمت تور ارزان بلغارستان یعنی پارک ملی مرکزی بالکان در این‌جا قرار دارد. 

 

کوه‌های بالکان بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

در کوه ریلا (Rila Mountain) پیاده روی کنید

در قیمت تور ارزان بلغارستان بلند‌ترین قله‌ی شبه جزیره‌ی بالکان یعنی قله‌ی مصلی (Mount Musala) در رشته کوه‌های ریلا قرار دارد. همچنین در این‌جا مقاصد محبوب برای کوه‌نوردی در کنار طبیعت زیبا، مناظر زیبا و دیدنی هفت دریاچه، بلند‌ترین آبشار ریلا، صومعه‌ی ریلا و پارک ملی ریلا که بزرگ‌ترین پارک ملی بلغارستان است، وجود دارند. 

 

کوه ریلا در بلغارستان

 

از ولیکو ترنوو (Veliko Tarnovo) دیدن کنید

ولیکو ترنوو در قرون وسطی پایتخت بلغارستان بوده است و امروز به شهری زیبا و دانشگاهی در میان کوه‌ها در قیمت تور ارزان بلغارستان تبدیل شده است. 

 

ولیکو ترنوو بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

در شهر صوفیه گردش کنید

صوفیه پایتخت زیبای بلغارستان است که ترکیبی از فرهنگ غرب و شرق در آن دیده می‌شود. برای دیدن موزه‌های مختلف، کلیسا‌های شرقی زیبا و معماری بسیار دیدنی در قیمت تور ارزان بلغارستان به این شهر سفر کنید. 

 

شهر صوفیه پایتخت بلغارستان

 

به سواحل دریای سیاه بروید

۲۵۰ مایل از مساحت کشور بلغارستان کنار دریای سیاه واقع است که نزدیک به یک سوم از این مساحت را سواحل شنی و زیبا تشکیل داده‌اند. این‌جا محلی بسیار محبوب برای تفریح میان گردشگران قیمت تور ارزان بلغارستان است. به غیر از ساحل آفتابی سواحل بسیار دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. 

 

سواحل دریای سیاه

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

در نسبار (Nessebar) گردش کنید

نسبار یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های اروپا است و در سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. از کلیسا‌های قرون وسطایی دیدن کنید و در میان کلبه‌های چوبی متعلق به قرن نوزدهم و دوره‌ احیای بلغارستان قدم بزنید. 

 

نسبار در بلغارستان

 

در شهر بالچیک (Balchik) استراحت کرده و به گذراندن اوقاتی خوش بپردازید

در قیمت تور ارزان بلغارستان، باچیک شهری عجیب و جالب در ساحل دریای سیاه است. ساحلی عالی و فوق‌العاده محسوب نمی‌شود اما در گذشته محل اقامت تابستانی ملکه‌ی رومانی بوده است. شما می‌توانید از قصر ملکه و باغ‌های گیاه‌شناسی دیدن کنید. 

 

شهر بالچیک در بلغارستان

 

 

قیمت تور ارزان بلغارستان

 

به اسکی بروید

اگر در زمستان به قیمت تور ارزان بلغارستان سفر کرده‌اید، از هوای سرد استفاده کرده به اسکی بروید. بنسکا (Bansko) منطقه‌ای تقریبا جدید مخصوص اسکی است. به بلغارستان بیایید و از امکان اسکی ارزان نهایت استفاده را ببرید. البته اسکی در این کوه‌ها به خوبی کوه‌های آلپ نیست.

 

اسکی در بلغارستان

 

منبع NOMADICMATT


تورهای ویژهنظرات کاربران


ثبت نظر

جهت ثبت نظر ابتدا باید به سایت واردشوید.