برای خرید در بازار بزرگ استانبول به کجا برویم؟ | تور ارزان  

منو
 


تورهای مرتبط

خاطرات سفر اخیر

برای خرید در بازار بزرگ استانبول به کجا برویم؟

   از ۰ رای

برای خرید در بازار بزرگ استانبول به کجا برویم؟

یکی از جاذبه‌های سفر به قیمت تور ارزان استانبول، خرید است. علاوه بر مراکز خرید، بازار بزرگ استانبول نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. برای آشنایی بهترین مغازهای این بازار، با سایت تور ارزان همراه باشید.بازار بزرگ استانبول که ده‌ها هزار متر مربع مساحت دارد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دنیا پر ابهت و در عین حال گیج‌کننده است. برخی از بهترین فروشگاه‌ها را معرفی می‌کنیم تا در حین سفر به تور قیمت پایین استانبول، با شناخت بیشتر به این بازار بروید و در شلوغی آن گم نشوید.

فرش

نسل چهارم از یک تجارت خانوادگی که متخصص فرش هستند و بهترین فرش‌ها را از سراسر ترکیه جمع‌آوری کرده اند؛ «شیشکو عثمان» ( Şişko Osman) که به معنای عثمان تپل است، محبوب‌ترین فرش‌فروشی بازار است. صاحب آن «عثمان شنل» (Osman Şenel) درکی آکادمیک از محصولات خود دارد و کلکسیون نفیس او، از فرش‌های قدیمی گرفته تا مدرن را دربرمی‌گیرد.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، خیابان آجی چشمه(Acı Çeşme )، زینجیرلی هان( Zincirli Han)، پلاک ۱۵

موقعیت فروشگاه‌های فرش بر روی نقشه

شیشکو عثمان

 

پیشنهاد میشود این مطلب را نیز بخوانید حمل و نقل عمومی در استانبول؛ ترکیه

مشاهده قیمت تور ارزان استانبول

 

مغازه‌های محبوب دیگری که در بازار قرار دارد، «اتنیکون» (Ethnicon) و «دوکو» (Dhoku) هستند که هر دو متعلق به یک مالک هستند. در حالی‌که «اتنیکون» فرش منحصربفرد پشمی و دست‌باف آناتولی را که سنتی و پر از جزئیات و رنگ‌های گوناگون است عرضه می‌کند، «دوکو» نمایی معاصر‌تر و الگوهایی هندسی‌تر دارد. این دو مغازه کنار هم هستند در نتیجه برای دیدن هر دوی آن‌ها لازم نیست در بازار بگردید.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، خیابان تاکه جیلر(Takkeciler)، پلاک ۶۰-۵۸

موقعیت فروشگاه‌های فرش بر روی نقشه

فرش

چرم

چرم یکی از مطلوب‌ترین کالاهای بازار بزرگ است. فروشندگان بسیاری در سرتاسر بازار، تلاش می‌کنند تا محصولات خود را به شما بفروشند. از همه‌ی این مغاره‌ها بگذرید تا به فروشگاه چرم و خز قوچ (Koç) برسید؛ تجارتی خانوادگی که از سال 1968 در بازار بزرگ رونق دارد. کلکسیون گسترده‌ی آن‌ها شامل چرم، پوست بره و خز است که زیبایی آن‌ها با طراحی‌های دولچه گابانا (Dolce & Gabana) و آرمانی (Armani) مقایسه می‌شود.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، کورکچولر (Kürkçüler)، پلاک ۴۶-۲۲

موقعیت فروشگاه‌های چرم بر روی نقشه

 

پیشنهاد میشود این مطلب را نیز بخوانید رستوران های معروف استانبول

مشاهده قیمت تور ارزان استانبول

 

پارچه و کالای خواب ترک

برای تجربه‌ی یک حمام ترکی در منزل، سری به «محصولات طبیعی عبدالله» بزنید که صابون‌های خوشبوی طبیعی، حوله‌های صد در صد کتانی برای حمام، شال‌های دست‌باف و تجهیزات سنتی حمام دارد. وقتی لوگویشان را دیدید که یک کلاه قرمز منگوله‌دار بر آن نشسته است، بدانید که درست آمده‌اید.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، خیابان هالیچیلار (Halicilar)، پلاک ۵۸

موقعیت فروشگاه‌های پارچه و کالای خواب بر روی نقشه

پارچه

جنیفر گودت (Jennifer Gaudet) کافه‌اش را فروخت تا بتواند پروژه‌ای را که با کمک ۹ خانواده‌‌ی بافنده آغاز کرده‌است به انجام برساند. این ایده از زمان سفرهای او به ییلاقات ترکیه به ذهنش رسیده بود و از آن پس بود که «حمام جنیفر» تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین‌ها در بین فروشگاه‌هایی شد که حوله، لنگ، روتختی، ملحفه، ردا، رومیزی و روسری می‌فروشند. این محصولات همگی به سبک قدیمی و در کارگاه‌های بافندگی با مواد اولیه‌ی طبیعی بافته میشوند.

جنیفر

چینی (سفال سنتی و کاشی‌های با طیف رنگ قرمز و فیروزه‌ای) مترادف با زیبایی شناختی ملی ترکیه شده‌است. بنابراین، دیدن بازار بزرگ بدون رفتن به «ایزنیک آرت» (Iznic Art) لطفی نخواهد داشت؛ جایی که تمامی نقش و نگارهای سنتی ترکیه روی همه چیز، از کاسه و گلدان گرفته تا هر چیز دیگر، به چشم می‌خورد.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، پلاک ۶۴ خیابان اورتاکازاسلار(Orta Kazaslar)، پلاک ۱۸ خیابان هالیچیلار(Halicilar)

 

 

ایزنیک

 

پیشنهاد میشود این مطلب را نیز بخوانید مسجد ایا صوفیه استانبول ترکیه

مشاهده قیمت تور ارزان استانبول

 

عتیقه

با کمی فاصله از ورودی بازار در خیابان نورعثمانیه (Nuruosmaniye)، «هنر مبل و عتیقه» (Sofa Art & Antiques) قرار دارد که یکی از بهترین فروشگاه‌های عتیقه‌فروشی در استانبول است. از عکس‌های چاپی گرفته تا نقشه، از ظروف سرامیکی تا مینیاتور، خوش نویسی، قالی‌چه‌های عتیقه، از طروف نقره گرفته تا هنرهای معاصر ترک، همه چیز در این مغازه پیدا می‌شود. از همه بهتر، صاحب مغازه، «کاشف بی» ( Kaşif Bey) خوش مشرب و همسرش «دیلک» (Dilek) هستند که گپ و گفت با آن‌ها، روزتان را خواهد ساخت.

آدرس: ترکیه، استانبول، نورعثمانیه، خیابان نورعثمانیه، پلاک ۵۳A

موقعیت فروشگاه‌های عتیقه بر روی نقشه

کاشف بی

گنجینه‌ای حقیقی از عتیقه را می‌توان در «فروشگاه عتیقه و هنرهای زیبای اسکی» (Eski Fine Arts and Antiques) یافت که کلکسیونی زیبا از امپراطوری عثمانی اعم از نقاشی، تخته نرد، جواهرات، خط و خوش‌نویسی، قلیان هندی، پیپ‌های ساخته شده از مرجان را در خود جای داده‌است. حتی قبل از این‌که وارد شوید هم می‌توانید با تماشای ویترین، اوقات خوشی را سپری کنید که پیش‌درآمدی است بر آن‌چه که در داخل خواهید دید.

آدرس: ترکیه، استانبول، بازار بزرگ، کاپالی پارشی، بازارچه جواهر، پلاک ۱۵۲ (۱۰-۹

موقعیت فروشگاه‌های عتیقه بر روی نقشه

اسکی

 

جهت مشاهده قیمت تور ارزان و قیمت تور ارزان لحظه آخری به سایت تور ارزان مراجعه فرمایید.


تورهای ویژهنظرات کاربران


ثبت نظر

جهت ثبت نظر ابتدا باید به سایت واردشوید.